سوالی دارید؟ تماس بگیرید!
شنبه - چهارشنبه - 9:00 - 18:00
ساعات کاری دفتر
+98 21 91090987
تلفن تماس
تهران، طرشت، تقاطع بلوار صالحی و اکبری
برج فناوری طرشت، واحد ۶۱۱
vps-server

سرور مجازی

VPS مخفف کلمه Virtual Private Server به معنی سرور خصوصی مجازی می‌باشد و گاهی از آن به عنوان VDS که مخفف کلمه Virtual Dedicated Server سرور اختصاصی مجازی می‌باشد، نام برده می‌شود.

سرور مجازی دقیقا همانند یک سرور اختصاصی مستقل و با همان سطح دسترسی عمل می‌کند، با این تفاوت که چند سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی قرار می‌گیرند. به عبارت بهتر با استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی مانند VMware  و با بهره گیری از سخت افزارهای پرقدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی (VPS) با امکانات مختلف تقسیم می‌شود.

هر سرور مجازی بنا بر تنظیمات و یا کانفیگ اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده (CPU)، حافظه اصلی (Ram)، فضای دیسک سخت (HDD)، پهنای باند و … را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار می‌گیرد.

از مهمترین مزایای سرور های مجازی در مقایسه با سایر سرویس‌های میزبانی می‌توان به هزینه بسیار کمتر آنها نسبت به سرورهای اختصاصی و استقلال عملکرد و سطح دسترسی بالاتر نسبت به سرویس‌های میزبانی اشتراکی (Shared Hosting) نام برد، بطوری که هزینه VPS ها در بسیاری از مواقع یک پنجم تا یک دهم سرورهای اختصاصی بوده و در حال حاضر تمامی امکانات آنها را دارا می‌باشند، همچنین یک سرور مجازی می‌تواند به تعداد دلخواه IP معتبر اختصاصی داشته باشد. در مجموع از دید کاربر نهایی، سرور مجازی مانند سرور اختصاصی بوده و کاربر به هیچ عنوان تفاوتی را در نحوه عملکرد و کیفیت خدمات مشاهده نخواهد کرد.

مزایای سرور مجازی نسبت به میزبانی وب اشتراکی

کنترل
با دراختیار داشتن دسترسی root، یا Administrator شما به راحتی می‌توانید پیکربندی سرور را تغییر دهید، برنامه های مورد نظر خود را نصب کنید، و یا تغییر دهید، که به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نیست.
امنیت
فایل سیستم شما کاملا مجزا از سایر مشتریان خواهد بود و مطمئن خواهید بود که از دسترس آنها دور است و بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما و فایل‌های شما و یا سایت شما تامین خواهد شد.
مجزا بودن و کارایی
سرور مجازی شما از منابع اختصاص یافته گارانتی شده برای خود به صورت کامل می‌تواند استفاده کند و کار مشتریان دیگر سرویس شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

مزایای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی

هزینه
در واقع شما همه قابلیت‌های یک سرور اختصاصی را با کسری از هزینه‌های آن در اختیار خواهید داشت.
قابلیت اطمینان
ساز و کار تهیه نسخه پشتیبان به صورت لحظه‌ای امنیت داده‌های سرور مجازی را تضمین می‌کند.
مدیریت پذیری
ابزارهای تعبیه شده در ویرچوزو (Virtuozzo) نصب برنامه ها و تغییر و به روزرسانی آنها را سریعا انجام می‌دهند.
استفاده از ظرفیت‌های خالی
هر سرور مجازی قادر است تا در صورت خالی بودن ظرفیت‌های سیستم و عدم استفاده از آن بوسیله سرور مجازی دیگر در صورت نیاز، از همه آن استفاده کند.
انعطاف پذیری
ارتقاء منابع اختصاص یافته برای یک سرور مجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی قابل انجام است.
logo-h110.png
ما افتخار می‌کنیم برای تمام مردم دنیا می‌توانیم خدمات مناسبی را ارائه کنیم.

logo-samandehi

logo-samandehi

logo-pasargad
logo-saman
logo-behpardakhtmellat
logo-parsiyan
logo-digitalpayments
logo-saman
logo-saman
© Copyright 2024 Amesterida LLC. All Rights Reserved.

جستجو